3D obrázky s minerály

Příroda - nejdokonalejší inspirace

Narodila jsem se a žila po většinu života v Praze.  Nyní žiji i pracuji v klidnější lokolitě podhůří Krušných hor, která lépe vyhovuje mému současnému životnímu nastavení.

Svět výtvarného umění mi byl blízký již od mládí, procházela jsem různými technikami tvorby, až jsem zakotvila u malby pastelem. Dvacet let jsem pracovala ve státní správě a výtvarná činnost mi byla jen koníčkem. Až před devíti lety, kdy jsme se s manželem, poté co nám odrostly děti, rozhodli opustit Prahu a přestěhovat se do kraje mládí mého muže, se věnuji výtvarné činnosti spolu s publikační tvorbou (články do časopisu Meduňka, Eniologie člověka) a psychologii  jako své hlavní náplni.

Něco o mé tvorbě:

„Pastel je pro mě jemný „hvězdný“ prach, který když ulpí na mých prstech, ocitám se v jiném světě a pluji na vlně, která mě unáší různými směry, ale nejčastěji právě k přírodním motivům a do vesmíru." Takto nejlépe dokážu vyjádřit své výtvarné vize a pocity. Moje tvorba je zaměřena na intuitivní rovinu naší mysli, proto většinou abstrakce, ve které si každý může najít to své.

Za sebe do každého obrázku vkládám jako, každý výtvarník, kus sebe, s cílem, vytvořit něco krásného, co potěší. Inspirací jsou mi v poslední době převážně přírodniny, které nalézám ve svém okolí, jejich nekonečná dokonalost je pro mne závazkem, jen ji podpořit výtvarným provedením.

Objevila jsem v okolí našeho bydliště dalšího nádherného koníčka – hledání minerálů. Kámen, který ležel miliony let v zemi a „rozhodl“ se vyjít na povrch a mě je souzeno se s ním potkat na lesní cestě nebo v remízku (nikdy nezasahuji do země, jen hledám na povrchu), je pro mě úžasným spojením mezi mnou, zemí a vesmírným řádem. Velmi si vážím bohatství a rozmanitosti forem přírody a těší mě, že s tím vším mohu nyní být ve velmi těsném kontaktu a také kousek této krásy zakomponovat do svých obrázků, které potěší i vás.

Na kolekci obrázků, kam vkládám zdejší nalezené minerály, jsem obdržela certifikát regionálního produktu Krušnohoří - "Krušnohoský minerál v pastelech". Velmi si toho vážím a s radostí propaguji přírodní bohatství Krušných hor formou mé výtvarné práce.  

Svoji tvorbu prezentuji obvykle několikrát do roka na výstavách po celé naší vlasti (více v záložce výstavy).